מי אנחנו

חברת מריו סנטר הוקמה לפני 20 שנים בעפולה, מתוך מטרה לסייע בשיקומם של אנשים שסבלו מבעיות אורטופדיות והופנו לטיפול ע"י בתי חולים ורופאים אורטופדיים. את החברה ייסד מריו קינן – אורטודיסט (טכנאי פרא רפואי למוצרים אורטופדים), ובמשך השנים היא הפכה חברה משפחתית בה מועסקים בני משפחתו.

החברה מפעילה בעפולה מתחם הכולל חנות למכירת נעליים ואביזרים אורטופדיים ומעבדה המייצרת במקום מדרסים בהתאמה אישית. החברה מפעילה מספר מרכזי שירות מצפון הארץ עד המרכז, בהם ניתן למצוא פעמיים בשבוע עובדים מקצועיים של החברה, העורכים מספר בדיקות ובהן: בדיקת עומסים סטטית אשר מראה את אזורי פיזור העומסים של כף הרגל בזמן עמידה ואת השפעת העומסים על השלד בזמן אמת, בדיקת הליכה על משטח פיזור עומסים בתוך המעבדה, וניתוח תנועה אשר מצלם את האופן שבו המטופל רץ על הליכון ומנתח בזוויות שונות את האופן שכף הרגל והשרשרת המפרקית עובדות יחד. פענוח התוצאות מתבצע במעבדה בעפולה, שם מיוצרים המדרסים בהתאמה אישית.

ההתקדמות הטכנולוגית בתחום אבחון כף הרגל הובילה לשיתוף פעולה בין מריו סנטר לחברת HERBITAS הספרדית בפיתוח מערכת אשר מנתחת את התנועה בזמן אמת מחוץ לתנאי המעבדה.


המערכת מורכבת משמונה סנסורים – חיישני מגע, אשר סורקים בזמן אמת את אופן חלוקת המשקל בזמן פעילות. הסנסורים מאפשרים קבלת תמונה מדוייקת על האופן בו כף הרגל מחלקת עומסים בזמנים השונים של הפעילות הספורטיבית.
את הנתונים מפענחים ומעבירים למעבדת הייצור במריו סנטר, לבנייה מדוייקת של המדרסים לפעילות הספציפית. לאחר קבלת המדרס מחברים שוב את הסנסורים ובוחנים את פיזור העומסים יחד עם המדרס. כחלק מהפרויקט המקצועי של מערכת הסנסורים, נבחרו מספר ספורטאים מובילים בתחומים שונים לקחת חלק במערך הבדיקה והליווי של המערכת.

במסגרת זאת נעשה ניתוח תנועה דינמי עם הסנסורים ונבנו מדרסים מותאמים לפי סוגי הפעילויות השונות. בין המשתתפים: דני עמוס – שוער עירוני קרית שמונה, דגן יבזורי – כדורסלן הפועל גלבוע/גליל, ערן שחרי – טריאתלון, יובל בר-זיו – אופנייםTNT  גליל עליון, ואמיר רמון – ריצה גליל עליון. כל הספורטאים מלווים על ידי מריו סנטר במהלך האימונים והתחרויות. השימוש במדרסים מסייע לספורטאים בחלוקת העומס על כפות הרגליים והגב – דבר המסייע להם להגביר את התפוקה ולהעצים את יכולותיהם.


מריו סנטר מלווה ספורטאים מובילים מכל קשת ענפי הספורט, ביניהם רוכבי ורוכבות אופניים, רצי מרתון, טרי-אתלטים, כדורגלנים ושחקני ושחקניות כדורסל. הספורטאים מקבלים ליווי אישי ומדרסים המותאמים לתחומם בדרך לתנועה המושלמת ולמקום על הפודיום.

לתיאום פגישה במרכזי מריו סנטר ברחבי הארץ צרו קשר במוקד הטלפוני - 04-6528546

לחצו לנו לייק בדף ה Facebook – והצטרפו לקהילת הספורט והכושר של מריו סנטר.