שאלות ותשובות

למדרסים ישנה השפעה ישירה על איכות חיינו בין אם מדובר בספורטאי או בשימוש יום יומי.
כאן תמצאו תשובות מקצועיות לשאלות הנפוצות אודות מדרסים והקשר שלהם לספורט, טכנולוגיה ואיכות חיים.
על השאלות תשיב רחלי קינן-אודם, אורטוטיסטית המתמחה בביומכניקה של הרגל. מקיימת הרצאות בנושאים שונים של כף הרגל: מניעת פציעות ספורט, כף הרגל ויצבה נכונה ועוד, וכן מנהלת את חברת מריו סנטר - המומחים במדרסים, עם סניפים בפריסה ארצית.

מה זה מדרסים?

מדרס הוא מונח כללי לאביזר המוכנס אל הנעל לדריכה עליו. למדרסים מספר ייעודים, כל אדם על פי צרכיו. החל מחלוקת משקל נכונה ושיפור היציבה, תמיכה בשלד, מניעת כאבים ודלקות המתפתחות מלחץ עקב דריכה לא נכונה, טיפול בבעיות קיימות בכף הרגל ועד חיזוק אזורים בעלי סכנה מוגברת לקריסה בפעילות ספורטיבית.
כתוצאה מריבוי הצרכים השונים למדרסים, קיימים מספר רב של סוגי מדרסים לכל ייעוד - מדרסי ספורט לרוכבי אופניים, שחקני כדורגל וכדורסל, טניס, ריצה ועוד. מדרסי גובה - שמטרתם להוסיף לאדם גובה במקרים של חוסר הקבלה באורך הרגליים. מדרסים ביו מכניים - שבסיסם קשיח, משמשים גם ספורטאים ומיועדים לקיבוע מרכז הרגל.

אני עוסק בספורט, האם אני צריך מדרסים?

כל עיסוק בספורט - באופן חובבני או באופן מקצועי, יוצר עומסים מוגברים על השלד. שימוש במדרסים לפעילות ספורטיבית יעיל כטיפול מונע לבעיות רבות שעלולות לצוץ עקב תנועה לא נכונה, או לחץ לא שווה מהרגל אל השלד. רחלי קינן-אודם, מסבירה: "כשאדם מגיע עם כאבים אז הטיפול באופן טבעי הופך מורכב יותר וכרוך גם באי נעימויות, בעוד שהתנהלות נכונה מסייעת לשמירה על אורח חיים בריא יותר. זו הסיבה שאנו עוסקים בשנים האחרונות בעבודה עם קהל בריא, ביניהם ספורטאים פעילים במגוון ענפי ספורט ורמות. אנשינו עברו השתלמות בגרמניה, אנו מסתייעים במכשור מקצועי מתקדם, כדי שנוכל להגיע לרמות הייצור הגבוהות והאיכותיות ביותר".

איך אדע לבחור במכון מדרסים מקצועי?

על אף שליחותם המקצועית, מכוני מדרסים הם עסק מסחרי לכל דבר. לכן גם מטרתם היא למכור. אין בכך כמובן פסול. כל מכון מדרסים מצהיר על עצמו ככזה המשתמש בטכנולוגיה מתקדמת וחומרים איכותיים.
על מנת לדעת שמכון המדרסים מקצועי חפשו כמה סימנים שיעידו על טיבו של המכון.
אם כן, איך עלי לבחור את מכון המדרסים המתאים לכם ביותר?

חפשו מידע באינטרנט – כיום לכל אחד יש מחשב ולרובינו יש גם סמארטפון. חיפוש מהיר של שם העסק במנוע החיפוש גוגל יעלה תוצאות שיתנו לכם רקע על העסק, שנות הוותק שלו, המלצות וביקורות. וזה עוד לפני שעברתם את מפתן הדלת פנימה.

המלצות מאנשים – שאלו חברים, האם הם מכירים את המכון? האם התנסו עם שירותיו? מידע שכזה עשוי ברוב הפעמים להכריע את הכף בהחלטה שלכם.

איך המקום נראה? – לחזות העסק יש השפעה רבה על תפקודו. זה לא שעסק קטן וקצת אפרורי לא יכול להיות טוב, אבל רצוי להתרשם מהאווירה הכללית. האם אנשים נכנסים לשם? האם בעלי המקום מקפידים על ניקיון וסדר? האם הם ייצוגיים ומקרינים ידע?

בין אם אתם מחפשים מכון מדרסים לראשונה, או בין אם הופניתם למקום מסוים, רצוי לערוך בדיקה מקדימה לגבי מכון המדרסים כדי לראות שהוא מציע שירות ומוצרים המתאימים לכם באופן אישי.

בתמונה: אליעד דניאל. אלוף ישראל במרתון אופני הרים עם מדרסי ספורט של מריו סנטר